Zmiany w rozporządzeniu o ocenianiu - DYREKTOR SZKOŁY - serwis Zarządzanie szkołą
Strona główna / Aktualności / Zmiany w rozporządzeniu o ocen... Sobota, 25 paĄdziernika 2014
[2009-05-20]

Zmiany w rozporządzeniu o ocenianiu

18 kwietnia 2009 r. weszły w życie niektóre zapisy rozporządzenia MEN z 31 marca 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

Dodatkowe przedmioty na egzaminie maturalnym

Rozporządzenie przewiduje m.in.:

• wprowadzenie przepisów dotyczących przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2008/2009 z przedmiotów: filozofia, język łaciński i kultura antyczna, informatyka oraz
  • rezygnację z wpisywania na zaświadczeniu OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego wyników egzaminu z języka obcego w tym roku szkolnym i dwóch kolejnych.

Pozostałe zmiany wchodzą 1 września 2009 r.

Dotyczą one m.in.:

• możliwości zwalniania z nauki drugiego języka obcego ucznia ze sprzężonymi niepełnosprawnościami lub z autyzmem,
  • regulacji oceniania zajęć edukacyjnych wchodzących w skład bloku przedmiotowego (w przypadku wprowadzenia w szkolnym planie nauczania zestawienia zajęć edukacyjnych w blok przedmiotowy, odrębnie ocenia się poszczególne zajęcia edukacyjne wchodzące w skład tego bloku),
  • zmiany w zakresie przeprowadzania egzaminu maturalnego dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.

• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 31 marca 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. z 2009r. Nr 58, poz. 475).

Autor:  Wanda Pakulniewicz