Osiągnięcia uczniów wpisywane na świadectwa szkolne - DYREKTOR SZKOŁY - serwis Zarządzanie szkołą
Strona główna / Aktualności / Osiągnięcia uczniów wpisywane ... Sobota, 23 sierpnia 2014
[2007-11-14]

Osiągnięcia uczniów wpisywane na świadectwa szkolne

Pamiętaj, że 1 września br. weszły w życie zmiany zasad wydawania świadectw szkolnych (rozporządzenie  Ministra Edukacji Narodowej z 27 lipca 2007r.).

Najlepiej już teraz powiadom uczniów, że na świadectwach szkolnych będą wpisywane określone osiągnięcia ucznia:

• uzyskane wysokie miejsca  (nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem) w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkół;
  • osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi (zwłaszcza w formie wolontariatu) lub środowiska szkolnego.

Przekaż tez uczniom, że wiele wyróżnianych na świadectwie osiągnięć można uzyskać wyłącznie w szkole.

Ponadto nowelizacja ta:

1) upoważnia kuratora oświaty do wydawania świadectw dojrzałości absolwentom, którzy zdali egzamin dojrzałości przed państwową komisją egzaminacyjną powołaną przy kuratorze oświaty.

2) ustala wysokość opłaty za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu.

• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 lipca 2007r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz.U. z 2007r. Nr 140, poz. 987).