Od 1 września nowy ramowy plan nauczania w szkołach publicznych - DYREKTOR SZKOŁY - serwis Zarządzanie szkołą
Strona główna / Aktualności / Od 1 września nowy ramowy plan... Czwartek, 24 kwietnia 2014
[2008-06-17]

Od 1 września nowy ramowy plan nauczania w szkołach publicznych

Stary ramowy plan nauczania dla szkoły podstawowej przestaje obowiązywać z dniem 1 września 2008 r., bowiem tego dnia wchodzi w życie rozporządzenie MEN z 18 kwietnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych.

Zwiększenie liczby godzin

Zmiana przewiduje w § 2 przepis przejściowy, mający zastosowanie tylko do uczniów, którzy w dniu 1 września 2008 r. będą uczniami klasy II bądź klasy III szkoły podstawowej, w tym szkoły podstawowej specjalnej. Dla tych uczniów dotychczasowa liczba godzin tygodniowo w trzyletnim okresie nauczania dla obowiązkowych zajęć edukacyjnych w zakresie kształcenia zintegrowanego (54 godziny), zwiększa się:

• w przypadku uczniów klasy II - o 4 godziny
  • w przypadku uczniów klasy III - o 2 godziny

Dodatkowe obowiązkowe zajęcia tylko w zakresie kształcenia zintegrowanego

Przepis przejściowy odnosi się tylko do obowiązkowych zajęć edukacyjnych w zakresie kształcenia zintegrowanego, nie dotyczy on natomiast godzin do dyspozycji dyrektora szkoły.

• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 18 kwietnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 72, poz. 420).